top of page

Oyun

Yeniden

Başlasın

Oyun Yeniden Başlasın - İzmir Eğitim Kooperatifi
1/7

İzmir Eğitim Kooperatifi koordinatörlüğünde geliştirilen deprem destek projesi kapsamında, Bayraklı İlçesi başta olmak üzere depremden etkilenen 144 çocuğa “eğitici drama” teknikleriyle hazırlanan 16 saatlik eğlenceli program, aylık veli destek seminerleri ve ihtiyaç dahilinde psikolojik destek bölümlerinden oluşan bir süreç planlanmıştır.

Ebeveyn Buluşmaları

Proje Hakkında

Turkey Mozaik Foundation tarafından finanse edilen  “İzmir Depremi Acil Destek Fonu” kapsamında, İzmir Eğitim Kooperatifi (İZEK) tarafından geliştirilen “Oyun Yeniden Başlasın Projesi” fon almaya hak kazanmıştır.

Sivil Toplumu Destekleme Vakfı (STDV) ve İzmir Eğitim Kooperatifi (İZEK) arasında imzalanan protokol sonucunda, afet sonrası 6 - 12 yaş çocuklar için model eğitim programı niteliğinde planlanan “Oyun Yeniden Başlasın” projesi hayata geçirilmek üzere; Bayraklı Belediyesi Ar-Ge Müdürlüğü işbirliği ve Ege Üniversitesi akademisyenlerinden Doç. Dr. Makbule Başbay ve Öğr. Gör. Fulya Atalay Yalçın’ın danışmanlığı ile çevrimiçi toplantılar gerçekleştirilerek proje süreci başlatıldı.

Projenin Amacı;

Sizin bize vereceğiniz bilgiler ışığında; bu tip afet durumlarından sonra çocukların yaşantılarının değerlendirilmesi üzerine bir çalışma yapacağız. Bu yüzden bize vereceğiniz bilgiler sayesinde bilimsel çalışmalar/araştırmalar yürütüp, Türkiye'deki tüm çocuklara uygulanabilecek çocuk dostu eğitimler tasarlanacak ve bu eğitimlerin ülke çapında yaygınlaştırma çalışması yapılacaktır.

Proje Kimler İçin?

Proje 6-12 yaş aralığında olan ve Bayraklı Belediyesi sınırları içinde yaşayan çocuklar için hazırlanmıştır. 

Basında Projemiz

Basında Projemiz

Depremin İzleri Sanatla Siliniyor - Oyun Yeniden Başlasın

Depremin İzleri Sanatla Siliniyor

Bayraklı'da Depremzede Çocuklar İçin İş Birliği

Bayraklı'da Depremzede Çocuklar İçin İş Birliği

“Afet Yönetiminde Çocuklar İçin Bir Başl

Afet Yönetiminde Çocuklar İçin Bir Başlık Açılmalı

Oyun Yeniden Başlasın - İzmir Eğitim Kooperatifi

İzmir Eğitim Kooperatifi Oyun Yeniden Başlasın Projesine Başlıyor 

bottom of page