Çocuğumla Birlikte Büyüyorum

çocuğumlabirliktebüyüyorum.png

Bu atölye 3-6 yaş çocuğu olan yetişkinlere yönelik olup; çocuk hakları, aile içi demokratik ilişki, toplumsal cinsiyet rollerinde eşitlik, barış konularını gözününde bulundurarak, çocuğun yaşa göre; fiziksel, bilişsel, duygusal, sosyal gelişimi hakkında olacaktır.

İçerik

Konu başlıkları kısaca; çocuk ve aile tutumları, ebeveyn olmanın güçlükleri, şiddetsiz iletişim, olumlu davranışları geliştirme, olumsuz davranışları değiştirme, empati, duyguları anlama, çocuğa sorumluluk kazandırılması ve oyun şeklinde özetlenebilir.

 

Yaş Grubu

Kategori: Yetişkin

Yetişkin, ebeveyn anne, baba veya çocuğa bakmakla yükümlü olan yetişkinler

 

Eğitim Yöntemi

Eğitimin tamamı hem yüz yüze yapılabilir, hem de çevrimiçi olarak.

Pandemi koşullarında Çevrimiçi eğitim şekli tercih edilmektedir.

 

Kontenjan

Kontenjan sınırı vardır.

 

Atölye Süresi ve Periyodu

32 Saatlik eğitimdir.

Her oturum haftada 1 gün 2 saat olacaktır.

Atölye başlangıcında 1 tane ücretsiz Tanıtım Toplantısı yapılacaktır.

 

Tanıtım toplantısı Tarihi ve Saatleri

21 Ocak 2021 Perşembe 20:00-21:00 saatleri arası tanıtım toplantısı yapılacaktır.

Eğitim başlangıç tarih ve saati tanıtım toplantısı sonunda kararlaştırılacaktır.

 

Atölye için gerekli araçlar, materyaller

Katılımcıların eğitime bilgisayar ile katılması daha kolaylaştırıcı olacaktır. Eğitim süresince evde bulunan materyaller kullanılabilmektedir.
 

Atölyeyi Düzenleyen Hakkında

Burçak Temel / Atölye Rengarenk

2007 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyolojik Bilimler Bölümünü bitirip, moleküler genetik alanında uzmanlaştı. 11 yıl mesleğinde sağlık sektöründe çalıştı.

 

2000 yılından itibaren eğitim ve çevre alanında faaliyet gösteren birçok Sivil Toplum Kuruluşlarında gönüllü ve profesyonel olarak görev aldı ve bu görevlerin bazılarına helen devam etmektedir.

2001 yılında Oluşum Drama’dan yaratıcı drama eğitimi aldı, daha sonra MEB’in açtığı 2 yıllık 5 aşamadan oluşan tezli Yaratıcı Drama Eğitmenliği ve Liderlik Sertifikasını aldı. 2001 yılından beri Yaratıcı Drama, Eğitici Drama çalışmalarını profesyonel olarak, özel ve devlet okullarında, sivil toplum kuruluşlarında ve projelerde sürdürmektedir.

 

2016 yılında 3. üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Çocuk Gelişimi önlisans Bölümü okudu.
2018 yılında  da 4. üniversitesi İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi Lisans Bölümünde 3. sınıfı okumaktadır.

 

2017 yılında  “Atölye Rengarenk”i markasını oluşturdu ve yaratıcı drama, yaratıcı okuma-yazma, plastik sanatlar, sistem düşüncesi gibi farklı disiplinleri kullanarak eğitimler vermeye devam ediyor. MEB Müfredatından bağımsız atölye konuları olarak; duygular dolayısı ile öfke kontrolü, Ekoloji, çocuk hakları, sokak oyunları, temel beceriler, çocuk edebiyatı, doğadır.

2017 yılında Öğretmen Kulübü ile tanıştı. 2018 yılından beri Öğretmen Kulübü'nün tasarım ekibinin bir üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

2018 yılında TEGV’in Eğitmen kadrosuna geçti ve çocuklar ile etkinlik yapacak gönüllülere; Çocuk hakları, İnsan Hakları, Kadın Hakları, Eşitlik, Barış,  Ekoloji, Kodlama eğitimleri vermeye devam etmekte.

 

2018 yılından beri AÇEV’in (Anne Çocuk Eğitim Vakfı)  ADP (Anne Destek Programı) gönüllü eğitmeni olarak görevini sürdürmekte.

 

2019 Kasım ayında İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğünce yürütülen ve İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA) tarafından desteklenen “Kültür Park Çocuk Keşif Atölyeleri Merkezi Projesi”nde Çocuk Hakları Eğitmeni olarak; Hayaller Haklar atölyesinin eğitim içeriğini hazırladı ve proje sonlanana kadar Çocuklar ile uygulamalar yaptı.

 

2020 yılında yakın kitabevinden “Ah Korona Vah Korona” ve “Geliyorlar”  çocuk kitabı projelerinde yer aldı ve öyküleri basıldı.

 

2020 yılında 9 Eylül gazetesinin 9 sütün bölümünde çocuk gelişimi ile ilgili yazıları yayınlanmaya başladı. 

 

2020 Mart ayında açtığı blog sayfasında; çocuk gelişimi, aile ve çocuk iletişimi, oyunlar, eğitim ve çocuk gelişimi konusunda akademik makale derleme yazıları yazmaktadır.

 

2020 Aralık ayında İZEK adına Oyun Yeniden Başlasın Projesinin Eğitim Koordinatörlüğünü üstlendi ve STDV Özel Deprem Fonu başvurusu kabul edildi. 2021 yılında 8 aylık bir eğitim programı çalışmasında bulunacak İZEK ortakları arasındadır.

İZMİR EĞİTİM KOOPERATİFİ

Kuruluş: 13.07.2018

İzmir Karşıyaka Ahmet Piriştina Kültür Merkezi

Şemikler Mah. Ordu Bulvarı No: 210 Karşıyaka, İzmir Türkiye

© 2018 - 2021