top of page

DUYURULAR

 GENÇLER ARASINDA SOSYAL GİRİŞİMCİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİ

İZEK Banner-REV001.jpg

DEPREMDEN ETKİLENEN ÇOCUK VE GENÇLERİN EĞİTİMiNE DESTEK ÇAĞRISI

Gönüllü Eğitimci Çağrısı (1).png

Deprem bölgesinden aileler, İzBB ve İzelman davetlisi olarak İzmir'e gelmiş ve tesislere yerleşmeye başlamıştır. İzmir Eğitim Kooperatifi (İZEK), bu zor zamanlarında deprem bölgesinden gelen çocuk ve gençlerin nitelikli eğitime erişimlerinin sağlanması ve eğitim haklarını korunmasında destek vermeyi üstlendi. Depremden etkilenen çocuk ve gençleri ilk aşamada İzmir'de, ikinci aşamada ise deprem bölgesinde olmak üzere İzBB ve İzelman kurumlarının tesislerinde çocuk ve gençlerin desteklenmesi hedeflenmektedir.

 

Ortaklarımızın önceki afetlerde kazandığı deneyimlere dayanarak başlattığımız eğitim desteği harektine siz de gönüllü olarak katılabilirsiniz.  Bu çalışmalarda pek çok eğitimci, öğretmen, psikolojik danışman, rehberlik, öğrenen, uzman ve destek ekibi gibi geniş bir perspektifte gönüllü ile birlikte çalışma ortamı oluşturmayı amaçlıyoruz.  Eğitimin iyileştirici gücüne inanan eğitimcileri, depremden etkilenen çocuk ve gençleri  eğitim konusunda uzun dönemde desteklemek üzere işbirliğine davet ediyoruz. 

Eğitim konularında destek vermek isterseniz Gönüllü Eğitimci Başvuru Formu'nu doldurabilirsiniz. 

 

Operasyonel konularda destek vermek isterseniz Operasyon Destek Başvuru Formunu doldurabilirsiniz. 

 

İşbirliği ve Dayanışma ile

ÖĞRETMEN KULÜBÜ: BULUŞMALARA KONUK OLDUK

ÖK-Nurhayat.jpeg

İzmir Eğitim Koperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Psikolog Nurhayat Dirik, Kahramanmaraş Depremi sonrası Öğretmen Kulübü Buluşmalar'a konuk olarak depremden etkilenen çocuklara psikolojik olarak doğru yaklaşımın nasıl olması gerektiği ile ilgili ipuçarı verdi.

 

Yayının kaydını;

ÖĞRETMEN KULÜBÜ YOUTUBE KANALI'ndan izleyebilirsiniz. 

OYUN YENİDEN BAŞLASIN ETKİNLİK KİTAPÇIĞIMIZI İNCELEYİN

OYB Etkinlik Kitapçığı.jpeg

30 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen İzmir Depremi sonrasında İzmir Eğitim Kooperatifi tarafından Bayraklı Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen, STDV tarafından fonlanan "Oyun Yeniden Başlasın" Projemiz kapsamında çocukların baş etme becerilerini güçlendirmek amacıyla hazırladığımız yaratıcı drama odaklı etkinlik kitapçığımızın ücretsiz dijital kopyasına PROJELER: OYUN YENİDEN BAŞLASIN sayfasından ulaşabilirsiniz.

bottom of page