top of page
Anchor 1

HAYALLERİM KALEMİMDE

9.png

Atölye Açıklaması

Yaratıcı Çocuk Yazarlık Atölyesi okuyarak, yazarak ve tartışarak, edebiyatın, sanatın, mitolojinin, kahramanların ve hikâyelerin peşinden gideceği, aynı zamanda çocukların takım çalışması deneyimlerini arttıracağı bir yazarlık atölyesidir. Yaratıcı Çocuk Yazarlık Kursu, çocukların yazarlık alanındaki ilgisini, yeteneğini ve bilgisini keşfedebileceği, uzman eşliğinde yürütülen kurs çalışmasıdır. Yazarlık Kursu çocukların hayal kurma, yaratıcılığını tetikleme, yeni bir metin yaratma konularında yol gösterici bir eğitimdir.

 

Atölye, çeşitli görsellerden hareketle parçadan bütüne doğru bir yazma yöntemine doğru ilerlemeyi ve yazarlığa ilişkin kuralların, tekniklerin ele alınacak örnek öyküler üzerinden gösterilmesini içeriyor. Atölye, anlatım, uygulamalar ve yazı alıştırmaları üzerinden ilerler. 

Üç modül olarak tasarlanmıştır.

Fark Ediş

Anlatış

Yaratıcı Bakış

Yaratıcı Çocuk Yazarlık Atölye çalışmamızda çocuklar kendi kitaplarını yazacaklar. Çocukların ürettiği kitap çalışmaları atölye programı sonunda yayımlanacak Çocuklarımıza sevdiği bir öykünün, hikâyenin, şiirin veya bir anlatımın nasıl kurulduğunu, yazma serüveninde kullanması gereken araçları görmesini, ne yaptığını bilerek yazmaya götürecek sürecin ilk adımlarını oluşturmasını öğretmeyi hedefliyoruz.  Eğitime katılan öğrencilerin kendilerini ve dünyalarını anlatabilen ve yazmayı bir davranış haline getirebilmeleri yönünde gelişmeleri sağlamak ve edebiyat ve sanatla olan bağlarını kuvvetlendirmektir. 

Eserlerini ve fikirlerini çevresiyle paylaşmak isteyen çocukların temel yazma eğitimlerinden sonraki aşama olan kendi kitaplarını yazma ve yayınlanması için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Atölye eğitim programının hedefi, çocukların hayal gücünden yola çıkarak, yaratıcılıklarının desteklenip geliştirilebilmesi ve düş yolculuklarındaki üretimleri ile kendi yazdıkları eserin yayımlanmasına rehber olmaktır.

Yaş Grubu

  • 7 - 14 Yaş (İlkokul ve ortaokul)

 

Eğitim Yöntemi

Dersler Zoom uygulaması üzerinden uygulanacaktır.

 

Kontenjan

Minimum 3 katılımcı ile atölye açılacaktır. Atölye kontenjanı 5 kişi ile sınırlıdır.

 

Atölye Süresi ve Ücreti

Toplam 16 saatlik eğitimdir.

Her oturum haftada 1 gün 1 saat olacaktır.

Atölye kişi başı haftada 1 gün, 1 aylık toplam 4 saatlik eğitim ücreti 3600 TL’dir.

Eğitim müfredatı 4 aylık sürece göre programlanmıştır…
*Vade farksız 6 aya kadar taksit seçeneği bulunmaktadır.

Atölyenin Başlangıç Tarihi

Katılımcılar ile birlikte belirlenecektir.

Atölye için Gerekli Araçlar, Materyaller

Zoom uygulaması üzerinden yapılacak eğitimlere kursiyerler sadece bilgisayar, defter, kalem ile katılabilirler.
Yüz yüze yapılacak eğitimlere kursiyerler, defter, kalem, kağıt ile katılabilirler.

 

Etkinlik Biletinizi Almak için  Tıklayınız

Atölye Etiketleri

#yaraticiyazarlik #yazmak  #cocuklaricinyazarlik #fikircambazi #ani #hikaye #roman #şiir #gunluk 

Eğitmen Özgeçmişi

Aydan Tuncayengin 

Gazeteci, yazar, eğitimcidir. Dokuz Eylül Üniversitesi “Sinema TV Fotoğrafçılık Anasanat Dalı Sinema/Televizyon Yönetmenliği” bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını DEÜ. Güzel Sanatlar Enstitüsü “Film Tasarımı” bölümünde tamamladı. 

 

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitiminden sonra ilköğretim okullarında kısa süreli İngilizce öğretmenliği yaptı. Özel okul ve özel dershanelerde genel koordinatörlük görevinde bulundu. Okullar bünyesinde birçok farklı sanat ve etkinlik atölyeleri kurdu ve yönetti.

Şiir ve öykü çalışmaları çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmaktadır. Sosyal sorumluluk projeleri yazıyor ve uyguluyor, kurumsal eğitimler ve mesleki eğitim seminerleri veriyor. Editörlük, edebiyat ve öykü çalışmalarına devam ediyor. Avrupa Birliği Proje Uzmanı olarak STK’lara ve KOBİ’lere proje danışmanlığı yapmaktadır. 

 

“Fikir Cambazı Yaratıcı Atölyeler” projesinin kurucusudur. Atölye çalışmalarını hedef kitlesi çocuk ve genç olan; yaratıcı yazarlık, farklı sanat ve oyuncak atölyeleri olarak sürdürmektedir. STK’lara, özel okullara ve kurumlara; atölye etkinlikleri ve proje organizasyonları düzenlemektedir. 

 

Şiir, öykü ve çocuk oyunları tiyatrosu senaryo yazarlığına, kitap çalışmalarına ve televizyon program yapımcılığına devam etmektedir.

İşletmelere sistem kurulumu, kurumsal marka oluşturma ve yönetim danışmanlığı yapmaktadır.

 

Aydan Tuncayengin’in ilk eseri “Avrupa Birliği Sinema Politikalarının Türk Sinemasına Etkileri” adlı akademik çalışma kitabı 2016 yılında Nobel Yayınları Bilimsel Eserler kategorisinde yayınlanmıştır. İkinci eseri “Kadınlar Şiir Kokar” isimli şiir kitabı 2018 yılında Etki Yayınevi'nden çıkmıştır.

https://www.aydantuncayengin.com/ 

Fikir Cambazı Yaratıcı Atölyeler

bottom of page