top of page

hedefe: 
Herkes için Dijital Eğitimde Fırsat Eşitliği

Yeni dijital eğitim döneminde, bilgisayar ve internet erişimi problemlerinden dolayı derslere katılamayan öğrencilerin dijital eğitime erişimleri için sosyal bir girişim başlattık.

hedefe: Herkes için Dijital Eğitimde Fırsat Eşitliği” isimli sosyal girişim kapsamında, çevreden; kullanılmayan, fazla ikinci el bilgisayarlar, tabletler ve televizyonlar bağış olarak toplanacak, bunların tamir ve bakımı yapılıp kullanır hale getirdikten sonra ihtiyaç sahibi olan öğrencilere ulaştıracağız. Ayrıca, sıfır bilgisayar, tablet veya internet paketi için de bağışları kabul edeceğiz.

 

Bu sosyal girişim kapsamında bağışlar kadar gönüllülere de ihtiyaç var. Özellikle bilgisayar donanımları tamir ve bakımı, bilgisayar toplama, format atma ve Linux işletim sistemi kurulumu konularında yardım edecek teknik gönüllülere çok ihtiyacımız var.

Sizlerin bağışladığı ve bizlerin de bakımını yapıp kullanıma hazır hale getirdiğimiz bilgisayarları, ihtiyacı olan öğrencilere dağıtma konusunda devlet okullarındaki öğretmenler ile çalışıyoruz. Sınıfında dijital eğitim çalışmalarına katılmakta zorlanan öğrencileri tespit eden öğretmenler İzmir Eğitim Kooperatifi’ne başvurabilirler.

hedefe Girişimi, İzmir Karşıyaka Belediyesi tarafından tahsis edilen çalışma ofisinde sözkonusu çalışmalarını yürütüyor. 

hedefe Girişimi olarak ilk hedefimiz; Karşıyaka ilçesinin Örnekköy ve İmbatlı mahallelerindeki 2 ilköğretim okulundaki 100 öğrenciye bilgisayar teslim etmek. 

Hem gönüllüler ve bağışçılar için hem de öğretmenler için başvuru formlarımıza
aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

bottom of page