top of page
Anchor 1

İLHAM PERİM HER YERDE

11.png

Atölye Açıklaması

Yaratıcı Genç Yazarlık Atölyesinde okuyarak, yazarak ve tartışarak, edebiyatın, sanatın, mitolojinin, kahramanların ve hikâyelerin peşinden gideceğimiz ayı zamanda gençlerin takım çalışması deneyimlerini arttıracağı bir yazarlık atölyesidir. Gençlerin kendi seslerini, ideallerini bulmada onlara yardımcı olacak atölye çalışmalarımız yaratıcı yazarlık temellidir. 

Yaratıcı Genç Yazarlık Atölye çalışmamızda gençler kendi kitaplarını yazacaklar ve ürettikleri kitap çalışmaları program sonunda basılacak bir dosya haline gelecek. Gençlerimize sevdiği bir öykünün, hikâyenin, şiirin, romanın veya anlatımın nasıl kurulduğunu, yazma serüveninde kullanması gereken araçları görmesini ve ne yaptığını bilerek yazmaya götürecek sürecin ilk adımlarını oluşturmayı hedefliyoruz.

 

Eğitime katılan öğrencilerin kendilerini ve dünyalarını anlatabilen ve yazmayı bir davranış haline getirebilmeleri yönünde gelişmeleri sağlamak ve Edebiyat ve sanatla olan bağlarını kuvvetlendirmektir. Eserlerini ve fikirlerini çevresiyle paylaşmak isteyen gençlerin temel yazma eğitimlerinden sonraki aşama olan kendi kitaplarını yazma ve yayınlanması için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

 

Atölye eğitim programının hedefi, gençlerin hayal gücünden yola çıkarak, yaratıcılıklarının desteklenip geliştirilebilmesi ve düş yolculuklarındaki üretimleri ile kendi yazdıkları eserin yayınlanması için gerekli dosya hazırlıklarının yapılmasıdır.

Yaş Grubu

  • 14- 17 Yaş (Lise)

  • 18-25 (Üniversite) 

 

Eğitim Yöntemi

Dersler çevrimiçi (Zoom uygulaması üzerinden) veya yüz yüze uygulanacaktır. 

 

Kontenjan

Kontenjan sınırı vardır.

Minimum 3 katılımcı ile atölye açılacaktır. Atölye kontenjanı 6 kişi ile sınırlıdır.

 

Atölye Süresi ve Ücreti

Toplam 16 saatlik eğitimdir.

Her oturum haftada 1 gün 1 saat olacaktır.

Atölye kişi başı eğitim ücreti 4800 TL' dir.

*Kredi kartı ödemelerinde vade farksız 6 aya kadar taksit imkanı vardır.

Atölyenin Başlangıç Tarihi

Katılımcılar ile birlikte belirlenecektir.

Atölye için Gerekli Araçlar, Materyaller

Zoom uygulaması üzerinden yapılacak  eğitimlere kursiyerler sadece bilgisayar ile katılabilirler.
Yüz yüze yapılacak eğitimlere kursiyerler defter, kalem, kağıt ile katılabilirler.

Etkinlik Biletinizi Almak için  Tıklayınız

Atölye Etiketleri

#yaraticiyazarlik #yazmak #genç #genclericinyazarlik #fikircambazi #yaratacilik #kitapyazalim #kitap #hikaye # öykü #şiir #günlük #makale #roman

Eğitmen Özgeçmişi

Aydan Tuncayengin 

(Fikir Cambazı Yaratıcı Atölyeler)

Gazeteci, yazar, eğitimcidir. Dokuz Eylül Üniversitesi “Sinema TV Fotoğrafçılık Anasanat Dalı Sinema/ Televizyon Yönetmenliği” bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını D.E.Ü. Güzel Sanatlar Enstitüsü “Film Tasarımı” bölümünde tamamladı. 

 

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitiminden sonra ilköğretim okullarında kısa süreli İngilizce öğretmenliği yaptı. Özel okul ve özel dershanelerde genel koordinatörlük görevinde bulundu. Okullar bünyesinde birçok farklı sanat ve etkinlik atölyeleri kurdu ve yönetti.

Şiir ve öykü çalışmaları çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmaktadır. Sosyal sorumluluk projeleri yazıyor ve uyguluyor, kurumsal eğitimler ve mesleki eğitim seminerleri veriyor. Editörlük, edebiyat ve öykü çalışmalarına devam ediyor. Avrupa Birliği Proje Uzmanı olarak STK’lara ve KOBİ’lere proje danışmanlığı yapmaktadır. 

 

“Fikir Cambazı Yaratıcı Atölyeler” projesinin kurucusudur. Atölye çalışmalarını hedef kitlesi çocuk ve genç olan; yaratıcı yazarlık, farklı sanat ve oyuncak atölyeleri olarak sürdürmektedir. STK’lara, özel okullara ve kurumlara; atölye etkinlikleri ve proje organizasyonları düzenlemektedir. 

 

Şiir, öykü ve çocuk oyunları tiyatrosu senaryo yazarlığına, kitap çalışmalarına ve televizyon program yapımcılığına devam etmektedir.

İşletmelere sistem kurulumu, kurumsal marka oluşturma ve yönetim danışmanlığı yapmaktadır.

 

Aydan Tuncayengin’in ilk eseri “Avrupa Birliği Sinema Politikalarının Türk Sinemasına Etkileri” adlı akademik çalışma kitabı 2016 yılında Nobel Yayınları Bilimsel Eserler kategorisinde yayınlanmıştır. İkinci eseri “Kadınlar Şiir Kokar” isimli şiir kitabı 2018 yılında Etki Yayınevi'nden çıkmıştır.

https://www.aydantuncayengin.com/ 

Fikir Cambazı Yaratıcı Atölyeler

bottom of page