İZMİR 4 YOUTH

GENÇLİK ÇALIŞMALARI

Gençlik Çalışanları için
Sanal Dünyada İşbirliği ve Öğrenme Yolculuğu

Türkiye-Almanya Gençlik Köprüsü 2020 yılı model projeleri arasında yer alan çevrimiçi eğitim çalışmamızı Almanya'dan East West East Derneği ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Türkiye ve Almanya'daki gençlik çalışanlarına yönelik olarak yapacağımız bu eğitim ve paylaşım yolculuğu kapsamında 20 gençlik çalışanı ile birlikte çevrimiçi olarak buluşacak ve pandemi sürecinde ön plana çıkan sanal buluşmaların gençler ve gençlik değişimi programları için ne anlama geldiğine bakacağız. 

Eylül ayında başlayacak programımız kasım ayında tamamlanmış olacak. 
Ayrıntılı bilgili ve başvuru formu İngilizce olarak

 www.izmir4youth.net/clvw sayfamızda! 

ÖNCEKİ PROJELERİMİZ

Her Yer Okul

Avrupa Birliği Erasmus+ Gençlik Değişimi Programları hibe desteğiyle düzenlediğimiz "Her Yer Okul" projemizi 9-17 Mart 2020 tarihleri arasında İzmir'de uyguladık.
Almanya, Makedonya, Romanya ve Macaristan’dan ortaklarımızla toplam 25 genç katılımcı  yer aldı.
Projemiz içerisinde açık alanların nasıl eğitim ortamı olarak dizayn edilebileceğini  çalışacağız,
Bademler Doğal Yaşam Köyü'nün oryantiring haritasını çıkartarak, oryantiring turizmine açma yolunda ilk adımımızı atmış olduk.,

IMG-20191022-WA0017.jpg

Gençlerin Katılımı için Kültürel Alanlar

Almanya -Türkiye Gençlik Köprüsü kapsamında Almanya Dışişleri Bakanlığı hibesiyle desteklenen projemiz içerisinde 21-28 Ekim 2019 tarihleri arasında bir gençlik değişimi programı organize ettik. Almanya’dan “Train of Hope” Derneği’nden 10 genç ve İzmir’den seçilen 10 genç ile birlikte Selçuk, Urla, Konak ve Bornova ilçelerinde toplam 7 günlük çalışmalar gerçekleştirdik. Projemiz içerisinde gençlerle farklı kültürel alanları ziyaret ettik ve söz konusu alanların nasıl eğitim amaçlı kullanılabileceğini, yerel karar alma süreçlerinde gençlik katılımının nasıl artabileceğini konuştuk.  Projemiz hakkında daha detaylı bilgi için: izmir4youth.net sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İZMİR EĞİTİM KOOPERATİFİ

Kuruluş: 13.07.2018

İzmir Karşıyaka Ahmet Piriştina Kültür Merkezi

© 2018 - 2020