top of page
OYUN YENİDEN BAŞLASIN_edited.png

Oyun Yeniden Başlasın

Oyun Yeniden Başlasın Projesi

Proje Sahibi Kurum

İzmir Eğitim Kooperatifi 

Proje Destekçileri

Sivil Toplum için Destek Vakfı

Turkey Mozaik Foundation 

Proje İştirakçileri 

Bayraklı Belediyesi 

Ege Üniversitesi

Koordinasyon Ekibi 

Murat Kurt 

Burçak Temel 

Nurhayat Dirik 

Eda Güzel 

Akademik Danışmanlar

Doç. Dr. Makbule Başbay

Öğr. Gör. Fulya Yalçın Atalay

Eğitmenler

Burçak Temel

S. Yusuf Çağlayan 

H.Can Sevil 

Türkan Gümüş

PROJE HAKKINDA

Turkey Mozaik Foundation tarafından finanse edilen  “İzmir Depremi Acil Destek Fonu” kapsamında, İzmir Eğitim Kooperatifi (İZEK) tarafından geliştirilen “Oyun Yeniden Başlasın Projesi” fon almaya hak kazanmıştır.

Sivil Toplumu Destekleme Vakfı (STDV) ve İzmir Eğitim Kooperatifi (İZEK) arasında imzalanan protokol sonucunda, afet sonrası 6 - 12 yaş çocuklar için model eğitim programı niteliğinde planlanan “Oyun Yeniden Başlasın” projesi hayata geçirilmek üzere; Bayraklı Belediyesi Ar-Ge Müdürlüğü işbirliği ve Ege Üniversitesi akademisyenlerinden Doç. Dr. Makbule Başbay ve Öğr. Gör. Fulya Atalay Yalçın’ın danışmanlığı ile çevrimiçi toplantılar gerçekleştirilerek proje süreci başlatıldı.

 

İzmir Eğitim Kooperatifi koordinatörlüğünde geliştirilen deprem destek projesi kapsamında, Bayraklı İlçesi başta olmak üzere depremden etkilenen 144 çocuğa “eğitici drama” teknikleriyle hazırlanan 16 saatlik eğlenceli program, aylık veli destek seminerleri ve ihtiyaç dahilinde psikolojik destek bölümlerinden oluşan bir süreç planlanmıştır.

Projenin Amacı

Sizin bize vereceğiniz bilgiler ışığında; bu tip afet durumlarından sonra çocukların yaşantılarının değerlendirilmesi üzerine bir çalışma yapacağız. Bu yüzden bize vereceğiniz bilgiler sayesinde bilimsel çalışmalar/araştırmalar yürütüp, Türkiye'deki tüm çocuklara uygulanabilecek çocuk dostu eğitimler tasarlanacak ve bu eğitimlerin ülke çapında yaygınlaştırma çalışması yapılacaktır.

Proje Hedef Grubu

Proje 6-12 yaş aralığında olan ve Bayraklı Belediyesi sınırları içinde yaşayan ve depremden etkilenmiş çocuklara yönelik hazırlanmıştır. 

PROJE ETKİNLİK KİTAPÇIĞI

FONZİP Görseller (85 × 50 mm).png

"Oyun Yeniden Başlasın" Projesi kapsamında geliştirilen yaratıcı drama etkinlik kitapçığını .pdf ve epub formatında aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. 

BASINDA PROJEMİZ

Oyun Yeniden Başlasın - İzmir Eğitim Kooperatifi

İzmir Eğitim Kooperatifi,
Oyun Yeniden Başlasın
Projesine Başlıyor 

Bayraklı'da Depremzede Çocuklar İçin İş Birliği

Bayraklı'da Depremzede Çocuklar İçin İş Birliği

Depremin İzleri Sanatla Siliniyor - Oyun Yeniden Başlasın

Depremin İzleri Sanatla Siliniyor

“Afet Yönetiminde Çocuklar İçin Bir Başl

Afet Yönetiminde Çocuklar İçin Bir Başlık Açılmalı

bottom of page