Uçan Uçurtmalar

uçanuçurtmalar.png

Amaç ve İçerik

Çocuklara uçurtma yapımının öğretilmesidir. Üretilecek uçurtmalarda geri dönüşümlü malzemeler kullanılacak ve çocukların yaratıcı çalışmalar yapması sağlanacaktır.

Uçurtmalar evrenseldir. Uçurtma uçurmak, uçan uçurtmaları izlemek çoğumuz için  zihin tazeleyici bir etkinliktir. Uçurtmanı uçursan da uçurmasan da uçurtmayı her gördüğünde mutlu olursun değil mi?

Uçurtmalar yediden yetmişe herkese hitap eder, dedeyle torun bulur malzemeleri yapar uçurtmalarını, okullarda öğretmenlerle, arkadaşlarla yaparız, bazen de kendimiz yapar uçururuz, değil mi?

 

Yaş Grubu

Kategori: Çocuk, Genç, Yetişkin

4 - 6 Yaş (Anaokulu öğrencisi), 

7 - 13 Yaş (İlköğretim öğrencisi), 

14 - 17 Yaş (Lise ), Üniversite öğrencisi, 

Yetişkinler

 

Eğitim Yöntemi

Dersler çevrimiçi (Zoom uygulaması üzerinden) uygulanacaktır.

 

Kontenjan

Minumum 8 kişi - Maksimum 15 kişi  
 

Atölye Süresi ve Periyodu

1 saatlik bir atölyedir.

2021 yılı 1. Dönemi (Ocak, Şubat, Mart, Nisan ayları) boyunca haftada bir tekrar edecektir.

 

Tanıtım Toplantısı ve Saatleri

06 Şubat 2021  - Cumartesi Günü  13.00 - 14.00 saatleri arası yapılacaktır.

Eğitim başlangıç tarih ve saati tanıtım toplantısı sonundan duyurulacaktır.

 

Atölye için gerekli araçlar, materyaller

Atölyeye katılmak isteyen katılımcılar/öğrenciler için uçurtma kitleri hazır olarak verilecek veya kargo ile gönderilecektir.

Hazır kit içinde çıtalar, uçurtma kâğıdı, kuyruk ve birleştirme aparatları bulunmaktadır.

Atölye Eğitmeni Hakkında

Aydan Tuncayengin 

(Fikir Cambazı Yaratıcı Atölyeler)

Gazeteci, Yazar, Eğitimcidir. Dokuz Eylül Üniversitesi “Sinema TV Fotoğrafçılık Anasanat Dalı Sinema/ Televizyon Yönetmenliği” bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını D.E.Ü. Güzel Sanatlar Enstitüsü “Film Tasarımı” bölümünde tamamladı. 

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitiminden sonra ilköğretim okullarında kısa süreli İngilizce öğretmenliği yaptı. Özel okul ve özel dershanelerde genel koordinatörlük görevinde bulundu. Okullar bünyesinde birçok farklı sanat ve etkinlik atölyeleri kurdu ve yönetti.

Şiir ve öykü çalışmaları çeşitli dergi ve gazetelerde yayımlanmaktadır. Sosyal sorumluluk projeleri yazıyor ve uyguluyor, kurumsal eğitimler ve mesleki eğitim seminerleri veriyor. Editörlük, edebiyat ve öykü çalışmalarına devam ediyor. Avrupa Birliği Proje Uzmanı olarak STK’lara ve Kobilere proje danışmanlığı yapmaktadır. 

“Fikir Cambazı Yaratıcı Atölyeler” projesinin kurucusudur. Atölye çalışmalarını Çocuk, Genç ve Yaratıcı Yazarlık atölyeleri, farklı sanat ve oyuncak atölyeleri olarak sürdürmektedir. STK’lara, özel okullara ve kurumlara atölye etkinlikleri ve proje organizasyonlar düzenlemektedir. 

Şiir, öykü ve çocuk oyunları tiyatrosu senaryo yazarlığına, kitap çalışmalarına ve televizyon program yapımcılığına devam etmektedir.

Aydan Tuncayengin’in ilk eseri “Avrupa Birliği Sinema Politikalarının Türk Sinemasına Etkileri” adlı akademik çalışma kitabı 2016 yılında Nobel Bilimsel Eserlerden yayımlanmıştır.

İkinci eseri “Kadınlar Şiir Kokar” isimli şiir kitabı 2018 yılında Etki yayınevinden çıkmıştır.
Hakkımda detaylı bilgiye www.aydantuncayengin.com web sayfamdan ulaşabilirsiniz

İZMİR EĞİTİM KOOPERATİFİ

Kuruluş: 13.07.2018

İzmir Karşıyaka Ahmet Piriştina Kültür Merkezi

Şemikler Mah. Ordu Bulvarı No: 210 Karşıyaka, İzmir Türkiye

© 2018 - 2021