top of page
Anchor 1

KARİYERİNLE YÜZLEŞ!

34.png

Atölye Açıklaması

Kariyer konusunda kafanız karışık olabilir, bazen önemli kararlar eşiğinde kendimizi bulabiliriz. Bu noktada biraz soluklanıp doğru karar vermek için bir yol ararız. Bu atölye ile netleşmek isteyen, iç görülerinin farkında bakış açısını genişletmeye ihtiyaç duyan ve kariyerinde karar vermek ya da ihtiyaçlarını yakından keşfetmek isteyenler için dijital koçluk oyunu eşliğinde keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz.

 

Atölye Kazanımları

Points of You Koçluk oyunu ile Kariyer ile ilgili bakış açısı genişler, çözüme odaklanma ve eyleme geçme konusunda adımlar oluşturma hedeflenmektedir.

 

Yaş Grubu

  • Üniversite 

  • Yetişkin

 

Atölye Yöntemi

Pandemi koşullarından dolayı atölyelerimiz tamamen çevrimiçi yapılacaktır.

 

Kontenjan Bilgisi

Atölyelerimizde bir grubun açılması için minimum 1 (bir) katılımcı olması gerekmektedir. Maksimum sayı eğitmen tarafından belirlenecektir.

 

Atölyenin Süresi ve Ücreti 

Atölye 2 saatlik tek oturumdan oluşmaktadır.

Atölye ücreti olarak katılımcı başına, 120 TL (20x6 taksitte ödeyebilirsiniz)

 

ATÖLYEMİZ MAYIS AYINA ÖZEL ÜCRETSİZ YAPILACAKTIR.

 

Atölyenin Başlangıç Tarihi

Atölyenin tarih ve saatleri minimum katılımcı sayısı tamamlandığında katılımcıların durumuna göre kesinleşecektir.

 

Atölye için Gerekli Araçlar, Materyaller

İnternet bağlantısı olan bilgisayar ile katılabilirler.

 

Etkinlik Biletinizi Almak için Tıklayınız

Atölye Etiketleri

#kocluk #kariyer #vizyon #gelecektasarimi #kariyerhedefi #koclukoyunu #deneyimatolyesi


Eğitmen Özgeçmişi

Seda Yaralı

1982 İzmir doğumlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler Mezunu (2004), Dokuz Eylül Üniversitesi Girişimcilik Akademisi (DEGA) 4. Dönem Mezunu (2016), İnsan Kaynakları Uzmanı, Yaratıcı Drama Eğitmeni, Points of You Koçluk Oyunu Explorer ve Deneyim Atölyesi (www.deneyimatolyesi.com) kurucusudur (2018). Deneyim Atölyesi ile amacı, girişimci, tasarımcı, yenilikçi düşünce yapısını keşfetme-geliştirme ile problem çözme, yaratıcılık, karar verme, çatışma çözme, değişime uyum sağlama, çevik ve esnek olma gibi Endüstri 4.0 Yetkinliklerine yönelik konularda farklı ihtiyaçlara çoklu bakış açılarıyla yeni deneyimler kazandırma fırsatı sunmaktır. DETTO (DEU Teknoloji Transfer Ofisi)'nde Girişimcilik ve Ticarileştirme Birimi Uzman Yardımcısı olarak üniversite öğrencileri ve start-uplarla girişimcilik, iletişim, takım çalışması konularında atölye faaliyetleri yürütmüştür. TEGV, Bilim Kahramanları Derneği, Kızılay Gençlik Kampları, Çağdaş Drama Derneği gibi STK’larda Drama alanında ve Halk Eğitim Merkezlerinde Usta Öğretici olarak çeşitli görevler almaktadır.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi Girişimcilik Akademisi (DEGA) 4. Dönem Mezunu(2016), İnsan Kaynakları Uzmanı, Girişimci ve Yaratıcı Drama Eğitmeniyim. Dokuz Eylül Girişimcilik Akademisi (DEGA)’ne kabul edildiği projesi “Yaratıcı Fikirler Çemberi” ile DEGA katılımcılarına Yaratıcı Drama yöntemi ile girişimcilik, inovasyon, iletişim konusunda interaktif eğitim çalışmaları.

 

Amacım, Deneyim Atölyesi ile girişimcilik, inovasyon, iletişim, ifade becerileri konularında interaktif eğitim yöntemleriyle yeni deneyimler kazanma fırsatı sunmaktır.

 

- Bilim Kahramanları Derneği, 2017 yılından beri Merak Makinesi Gönüllü Eğitmeni, 2019 INTO ORBIT First Lego Legue (FLL) Uluslararası İzmir Turnuvasında Öz Değerler Juri (Core Value Judge) ve Yerel-Ulusal Turnuvalar Skor Tutucu görevini yerine getirmiştir.

- KIZILAY Heybeliada Ulusal ve Uluslararası Gençlik Kamplarında Drama Branş Lideri (2018-2019)

- Girişimcilik, problem çözme, yaratıcı düşünme, yenilikçi öğrenme ve öğretme tasarımları, iletişim, inovasyon konularında yaratıcı drama atölyeleri yürütmek

- Deneyimsel Öğrenme Yöntemi

- Design Thinking

- Girişimcilik eko-sisteminde değer üreten network ağı

- Çağdaş Drama Derneği Yaratıcı Drama Liderliği Programı bitirme projesi ‘Girişimci Düşüncenin Temellerine Yönelik Farkındalık Kazandırılmasında Yaratıcı Drama Yönteminin

Kullanılması’ konusunda çalışma ve araştırmalarına hala devam etmektedir.

- Mood Planner adıyla Yaratıcı Çizim Teknikleri Zentangle, Tangle, Zendoodle, Doodle ile Iraksak Düşünme Becerisinin Geliştirilmesi konularında çalışmalar yapmaktadır.

- Swing Dansın bir türü Lindy Hop Dansının aktif dansçısı

Ayrıntılı bilgi için Deneyim Atölyesi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Eğitimcinin Diğer Atölyeleri

bottom of page